OBB'den hafriyat taşımı izin belgesi ücretsiz!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Hafriyat Şube Müdürlüğü ekipleri daha temiz bir Ordu için kolları sıvarken, çevreye bırakılan kaçak hafriyatlar için de çalışmalarını sıkılaştırdı. Çevre için harekete geçen ekipler, özellikle Altınordu, Gülyalı, Fatsa ve Ünye'de alarma geçti.

OBB'den hafriyat taşımı izin belgesi ücretsiz!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Hafriyat Şube Müdürlüğü ekiplerinin asıl amacı, kaçak hafriyat dökümüne engel olmak. Çalışma kapsamında başta Altınordu olmak üzere Gülyalı, Fatsa ve Ünye ilçelerinde kaçak hafriyat dökümüne engel olmak için denetlemeler sıklaştırıldı.

"ALANLARIN TEMİZLENMESİ SAĞLANIYOR"

Denetleme sırasında yol kenarlarına, dere yataklarına ve köprü altlarına kaçak olarak dökülmüş olan hafriyat ve molozlar ilgili birimlere haber verilerek bu alanların temizlenmesi de sağlanıyor.

"HAFRİYAT TAŞIMA VE KABUL BELGESİ ÜCRETSİZ"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı da, hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atığı taşıyacak araçlara verilen 'Hafriyat Taşıma İzin Belgesi'nin ücretsiz verildiğini açıkladı. Bu zamana kadar 265 araca belge düzenlendiğini de ifade eden yetkililer, bu belgenin de alınmasının zorunlu olduğunun altını çizdi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 12:17

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER