O vali Adana'dan gönderildi!

İçişleri Bakanlığı'nın yeni valiler kararnamesiyle 10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerinde bir vatandaşa gösterdiği tepki nedeniyle gündeme gelen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da, Adana Valiliği'nden Sakarya Valiliği'ne alındı.

ANKARA - İçişleri Bakanlığı'nın yeni valiler kararnamesinde yeri değiştirilen valilerden bir tanesi de Adana Valisi Hüseyin Avni Coş oldu. Vali Coş, Adana Valiliği'nden Sakarya Valiliği'ne atandı. Bir vatandaşa gösterdiği sert tepkisiyle gündeme gelen Adana eski Valisi Hüseyin Avni Coş'un Adana gibi büyük bir ilden, Sakarya'ya atanması da fiili olarak tenzili rütbe anlamına geliyor. Yeni Adana Valisi ise Sakarya Valisi Mustafa Büyük oldu.

"O GAV... ALIN DEMİŞTİ"

Adana'daki 10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerinde vatandaşların protestosuyla karşılaşan Vali Hüseyin Avni Coş, korumalar eşliğinde makam aracıyla giderken, durdurduğu makam aracından aniden inmiş ve parmağıyla bir vatandaşı polise işaret ederek, "O adamı alın, Allah belanı versin diyen o gav... alın" dediği iddiasıyla gündeme gelmişti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 11:57

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER