O taksiciler asıl şimdi yandı!

TÜRKİYE genelinde özellikle İstanbul'da taksicilerle ilgili yaşanan sorunların çoğalmasının ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Vatandaşımız merak etmesin, bu işi düzelteceğiz" dedi ve ekledi: "Yeni bir yöntem, gizli müşteri yöntemi" dedi.

www.netordu.com
O taksiciler asıl şimdi yandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk oldu. Bakan Soylu özellikle son günlerde artan taksici şikayetleriyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu, gizli müşteri kılığında taksicilerin denetleneceğini, son 1,5 ayda da 10 bin taksicinin denetlendiğini açıkladı. 
İşte o açıklamalar:

"Bizim yaptığımız yöntem yeni bir yöntem. Gizli müşteri yöntemi. Aslında var olan bir yöntem. Araştırma şirketleri bu yöntemleri özel şirketler için araştırma yaptıklarında çok kullanırlar. Gizli müşteri yöntemi şudur. Araca biniyor, beni işte şuraya getirir misiniz diyor. Hayır, getiremem, seni alamam diyor veya araçta sigara içiyor veya araçta alkollü veya araçta yüksek seste müzik dinliyor. Bunu disipline edeceğiz. Bunu en çok isteyen de, şoförlerin ve taksicilerin bağlı oldukları esnaf odaları. Vatandaşımız merak etmesin, bu işi düzelteceğiz." 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER