O şüpheliler DEAŞ'lı çıkmadı!

ORDU'da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü DEAŞ'a karşı 2 ilçede eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda terör örgütü şüphelisi olarak gözaltına alınan 10 kişinin DEAŞ'lı olmadıkları ortaya çıktı. Şüphelilerden 7'si emniyetteki işlemlerin ardından, diğer 3'ü de çıkarıldıkları adli makamlar tarafından serbest bırakıldı.

O şüpheliler DEAŞ'lı çıkmadı!

Ordu'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda adliyeye sevk edilen 3 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekat Şubesi ekiplerince yakalanarak adliyeye sevk edilen şüphelilerin savcılıktaki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler çıkarıldıkları hakimlikçe adli kontrol şartıyla salıverildi. 

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Altınordu ve Ünye ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, DEAŞ içinde çeşitli birimlerde görev aldığı tespit edilen Irak uyruklu 10 zanlı yakalanmıştı. Yapılan aramada, yabancı uyruklular arasında para havalesinde kullanıldığı değerlendirilen yabancı banka POS cihazı ile çok sayıda dijital materyale el konulmuştu. 

Zanlılardan 7'sinin ise emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmesine karar verilmişti. Hayati AKÇAY/ORDU,(AA)

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER