O komutanın cezası belli oldu!

15 TEMMUZ hain darbe girişiminden 9 gün önce içinde bulunduğu askeri heliktopterin Giresun'da düşmesi sonucu ağır yaralanan ve FETÖ'cü olduğu tespit edilerek tutuklanan dönemin Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun cezası kesinleşti. Mahkeme O komutana FETÖ üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

www.netordu.com
O komutanın cezası belli oldu!

Hain darbe girişiminden 9 gün önce Giresun'un Alucra ilçesi kırsalında düşen askeri helikopter enkazından ağır yaralı olarak kurtulan dönemin Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun cezası kesinleşti.

Ankara GATA'da tedavi altındayken tutuklanan ve tedavisine cezaevinde devam edilen Doğru, Giresun Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ üyeliği yanı sıra, Anayasal düzeni ortadan kaldırma suçlaması ile müebbet hapisle yargılanmış, savunmasını ise SEGBİS yoluyla yapmıştı. 29 Kasım'da gerçekleştirilen karar duruşmasında mahkeme, Doğru'ya FETÖ üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 

Giresun'da 5 Temmuz 2016 günü yaşanan helikopter kazasında aralarında çocuklarında bulunduğu 5'i sivil 7 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi ise yaralı olarak kurtulmuştu. Cezası kesinleşin Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun da eşi ve 3 yaşındaki kızı kazada hayatını kaybetmişti. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER