O katil ömür boyu cezaevinde kalacak!

ORDU'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak katleden Özgür Arduç hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, Yargıtay tarafından onandı. Gerekçeli kararı veren Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararından sonra Yargıtay, katilin daha önce de benzer suçları işlediği gerekçesiyle ömür boyu, yani dışarıya hiç çıkmaksızın ölünceye kadar cezaevinde kalmasına karar verdi.

O katil ömür boyu cezaevinde kalacak!

Ordu'nun Altınordu ilçesinde üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i "canavarca hisle kasten öldürme" suçundan yargılanan Özgür Arduç'a Ordu 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onandı. Söz konusu karar 20 Ocak 2020'de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmişti.  

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da, 16 Aralık 2020 tarihinde hazırladığı tebliğname ile kararı verecek Yargıtay 1. Ceza Dairesi'nden Arduç'a verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının onanması istemişti.

O beklenen karar bugün çıktı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, hayatının baharında hunharca katledilen Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç hakkında verilen kararı onadı. Yargıtay'ın katil Özgür Arduç'un daha önce de benzer suçları işlediğini gözönüne alarak ömür boyu, yani dışarıya hiç çıkmaksızın ölünceye kadar cezaevinde kalmasına karar verdi.   

OLAY

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık 2019'da Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'ndeki evinin bulunduğu binaya girerken bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş, katil zanlısı olarak gözaltına alınan Özgür Arduç tutuklanmıştı. 

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Arduç hakkında dava açılmış, yargılamayı yapan Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise 20 Ocak'taki ikinci duruşmada Arduç'a "canavarca hisle kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermiş, cezada indirim uygulamamıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER