O gemide bir de Ordulu var!

NİJERYA açıklarında deniz haydutlarının saldırısına uğrayan 222 metrelik Liberya bayraklı Mozart isimli konteyner gemisinde 19 mürettebattan 15'i kaçırılmış, Azerbaycan uyruklu bir mürettebat öldürülmüş ve 3 kişi de gemide bırakılmıştı. Kaçırılan 15 mürettebattan birinin de Ordu Fatsalı olduğu ortaya çıktı.

O gemide bir de Ordulu var!

Nijerya açıklarında Gine Körfezi yakınlarında seyir halinde bulunan Liberya bayraklı M/V Mozart isimli konteyner gemisi, dün saat 10:36'da Nijerya'nın Lagos kentinin yaklaşık 180 mil açığında Nijeryalı korsanların silahlı saldırısına uğradı.

Gemiye çıkan korsanlar, 222 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki gemide görevli 19 personelden 15'ini rehin aldı. Bu sırada çıkan arbedede Azerbaycan uyruklu ikinci mühendis Farman İsmayilov öldürüldü. Deniz haydutları 3 mürettebatı da gemide bıraktı. Rehin alınan 15 mürettebattan birinin de güverte mürettebatı olarak çalıştığı öğrenilen Fatsalı 25 yaşındaki Hamza Orhan olduğu öğrenildi. Fatsa Son Dakika Haber'den Ahmet Altay'a konuşan Hamza Orhan'ın babası Sezai Orhan, oğlunun 4,5 ay önce gittiğini belirterek "Devlet büyüklerimizden isteğim oğlumun ve diğer arkadaşların ailelerine kavuşması" dedi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya ışıklı
Kaya ışıklı - 2 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ailesine sabırlar dilerim başınız sağolsun

SIRADAKİ HABER