Nasıl bir zihniyet bunu yapar?

ORDU Büyükşehir Belediyesi'nin Karadeniz Bölgesi'ndeki en güzel bisiklet yolunu yapması ve akıllı bisikletleri de Orduluların hizmetine sunmasının ardından akıl almaz bir olay yaşandı. Kendini bilmez bir şehir eşkiyası, akıllı bisikleti denize attı. GPS sisteminden yeri saptanan bisikleti denizden dalgıçlar çıkardı.

Nasıl bir zihniyet bunu yapar?
Akıl almaz olayın yaşandığı adres Ordu'nun Altınordu ilçesi. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın kullanımına sunulan akıllı bisiklet, kendini bilmez bir şehir eşkiyası tarafından denize atıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce başta Altınordu ilçesi olmak üzere Fatsa ve Ünye'de hem halkın ulaşımına kolaylık sağlamak, hem de spor amaçlı hazırlanan akıllı bisikletleri vatandaşın hizmetine sundu. Ancak aradan çok geçmeden, yine kendini bilmez şehir eşkiyaları devreye girdi akıl almaz bir olaya imza attı. Belediye tarafından halkın kullanımına sunulan bisikletlerden birini denize attılar. Ancak üzerindeki GPS sistemi sayesinde,  denize atılan bisikletin yeri belirlendi ve dalgıçlar yardımıyla denizden çıkarıldı.

"YIKICI BİR EKİP VAR"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaşanan bu olayı Kasım ayı Meclis Toplantısı ikinci oturumu öncesinde dile getirdi. Adeta ne diyeceğini dahi şaşıran Başkan Yılmaz, "Yapıyoruz ama bir yıkıcı ekip var. Güzellikleri görmeyen ekip var. Yapılanları perdeleyen, kıran, yok eden ekipler var" diyerek olaya tepki gösterdi.

"BİSİKLETE DENİZE ATAN EŞKİYA YAKALANDI" 

Başkan Yılmaz, halkın kullanımına sunulan bisikletlere zarar verenlerin MOBESE ve trafik kameraları tarafından tespit edildiğini belirterek, "Çok şükür teknoloji bunların hepzsini takip etme imkanı veriyor. Şu yaptıklarımızı tahrik edenlerle ilgili özellikle denizden çıkan bir bisikletimiz var. Bu bizim akıllı bisikletimiz. Bunlarda GPS var, yerini gösteriyor. Bu bisikleti buraya atanla ilgili yasal işlem başlatıldı. Kimin attığı bulundu, gözlemlendi. Yani yapıyorlar ama iki günü geçmeden sanıklar da yakalanıyor. Görüyor musunuz şu zihniyeti, cahilliği, cehaleti" diyerek tepki gösterdi, halktan da bu ve benzer olaylar karşısında destek istedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 01:24

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER