Mehmet Şükrü Tandoğan hayatını kaybetti

TÜRKİYE Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Ordulu Mehmet Şükrü Tandoğan, 71 yaşında hayatını kaybetti. Tandoğan'ın acı haberini yeğeni Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Tandoğan verdi.

Mehmet Şükrü Tandoğan hayatını kaybetti

Türkiye Muhabip Gaziler Derneği Genel Başkanı ve Kıbrıs Gazisi emekli Piyade Kıdemli Albay Ordulu Mehmet Şükrü Tandoğan 71 yaşında hayatını kaybetti. 

Tandoğan'ın acı haberini yeğeni Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Tandoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Başkan Tandoğan, "Amcam emekli Kıdemli Albay Kıbrıs Gazisi Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü Tandoğan vefat etmiştir. Rabbim  mekanını cennet eylesin" diyerek duyurdu.


71 yaşındaki Türkiye Muhabip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü Tandoğan, geçtiğimiz 15 Kasım'da KKTC'de kısmen açılan turistik bölgesi Maraş'ta KKTC'nin 37'inci yıldönümü kutlamaları sırasında 2 metrelik çukura düşerek ağır yaralanmış ve çene kemiğini kırmıştı. Düştüğü çukurdan çıkarılan Tandoğan, ilk olarak Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne, buradan da Lefkoşa Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne sevk edilerek tedavi altına alınmıştı. Burada ilk müdahalesi yapılan Tandoğan, daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne yatırılmış, kalp rahatsızlıkları nedeniyle ailesinin isteği üzerine Ankara'dan gelen ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 16:04

eko

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Yazıcı.
Ayhan Yazıcı. - 11 ay Önce

Allah rahmet eylesin.

Murat Güngör Özcan
Murat Güngör Özcan - 11 ay Önce

Tüm gazilerimizin başı sağolsun.Ailesine ve sevenlerine Allah sabır ihsan eylesin.Mekanı Cennet olsun.

Sezai Kurt
Sezai Kurt - 11 ay Önce

Sayın başkanımıza Allah'tan rahmet ve mağfiret,ailesine de sabır dilerim. Mekanı cennet olsun.

Ziyafettin Vural
Ziyafettin Vural - 11 ay Önce

Mekânı cennet olsun

Ertuğrul Şafak
Ertuğrul Şafak - 11 ay Önce

1974 Kıbrıs Barış harekatı sırasında bölük komutanımız olan emekli albay sayın M.Sükrü
Tandoğan'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kendisine Allah'tan rahmet,yakınlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Ömer Lütfü Gündüz
Ömer Lütfü Gündüz - 11 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum

Nazif  Ayvaz" Şair Yazar.
Nazif Ayvaz" Şair Yazar. - 11 ay Önce

Pek Değerli büyğümüz,Türkiye' Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Değerli Ağabeyimiz Emekli Kıdemli Albay' Merhum , Mehmet Şükrü Tandoğan'abimizin K.K.T.Cumhutuyeti Maraş'ta 15 Kasım'da Gazilerimizi anma töreninde Pletform çökmesi sonucu yaralanarak, Hastanede acil tedaviye alındığınını çok derin bir üzüntüyle öğrendik. Daha sonra ambulans uçakla Ankara'ya getirilerek hastanede tedavisi sürerken yaklaşık 20 gün sonra hayatını kaybettiğini deri. Bir açıyla öğrendik.65 yaş üzeri uygulamaya takılarak İstanbuldan Ordu'ya haraket edemedik.Ordu'da Komşuluk Haklarımızı helâl ettik. Geride kalan Tüm ailesine,Çevresine Sevenlerine, Türkiye'ye Kıbrısta'tüm muharip Gazilerimize ve ailelerine mesai arkadaşlerına Baş sağlığı diliyorum.Rabbim Rahmet eylesin Mekânı cennet olsun.

Samir Šibonjić
Samir Šibonjić - 10 ay Önce

Allah Rahmet eylesin mekani Cennet olsun inşAllah.
Seni kalbimizle çok seviyorduk.


SIRADAKİ HABER