Makbule Sarı'nın katillerine ağırlaştırılmış müebbet

ORDU'nun Korgan ilçesinde yalnız yaşadığı evinde domuz bağı olarak tabir edilen yöntemle öldürülerek cansız bedeni çarşafa sarılı halde bulunan 74 yaşındaki Makbule Sarı cinayetinin faillerinin cezası kesildi. Orman işçisi oldukları öğrenilen 27 yaşındaki Hayrettin Görgülü ve 23 yaşındaki Serkan Uluz isimli dayı-yeğenin, 2 çuval fındık için yaşlı kadını öldürdükleri ortaya çıkmıştı. İki sanığın Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davalarının ikinci duruşmasında karar çıktı, iki zanlı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cinayet, ATV'de yayınlanan Müge Anlı İle Tatlı Sert programında çözülmüştü.

Makbule Sarı'nın katillerine ağırlaştırılmış müebbet

Ordu'da, elleri, ayakları ve ağzı bağlanmış, çarşafa sarılı halde evinde ölü bulunan 74 yaşındaki Makbule Sarı'yı öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına sanıklar Hayrettin Görgülü ve Serkan Uluz, müştekiler ile avukatlar katıldı. Sanık Uluz, daha önce her şeyi anlattığını dile getirerek, "Parayı almış olsak sonrasında inşaatta çalışmazdım. Pişmanım. Odunla ben vurmadım, dayımı engellemek için maktulün ensesine tokat attım. Adalete güveniyorum" dedi. Sanık Görgülü ise evden yüksek miktarda para çıksa söyleyebileceklerini ileri sürerek, "Amacımız hırsızlıktı. Öldürme gibi bir amacımız yoktu. Adaletinize sığınıyorum" şeklinde savunma yaptı.

Müştekiler, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti. Maddi ve manevi zararlarının da karşılanmasını isteyen müştekiler, "Tekrar çocuğumuz olabilir ama artık annemiz olamaz." ifadesini kullandı. 

Maktul Sarı'nın oğlu, sanık avukatının beyanı sırasında, annesinin olay sonrasındaki çarşafa sarılmış haldeki fotoğrafını göstererek, "Avukat, annemi öldürme kastları yoksa neden ağzını bağladılar?" şeklinde tepki gösterdi. 

Savcı, önceki duruşmada sunduğu mütalaayı tekrar ettiğini söyledi. Mahkeme heyeti başkanı Erdem Oğuz Özer, verilen aranın ardından sanıklar hakkındaki kararı açıkladı. Heyet, sanıklara, yağma suçunu işlenmesini kolaylaştırmak suretiyle "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ayrıca sanıklara "yağma" suçundan 9 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

CİNAYETİ YİNE ARAŞTIRMACI GAZETECİ MÜGE ANLI ÇÖZMÜŞTÜ

Makbule Sarı'yı Korgan ilçesi Sarıalıç Mahallesi'ndeki evinde 14 Kasım 2020'de öldürdükleri iddiasıyla evli 4 çocuk babası 27 yaşındaki Hayrettin Görgülü ile evli ve 1 çocuk babası 23 yaşındaki Serkan Uluz tutuklanmıştı. 74 yaşındaki Makbule Sarı'nın ailesi, katil veya katillerinin bulunması için ailesi Müge Anlı'nın programına çıkarak yardım talebinde bulunmuş, korkunç bir cinayete kurban giden yaşlı kadın ile ilgili bugün tüyler ürperten detaylar ortaya çıkmış ve cinayet  ATV'de yayınlanan Müge Anlı İle Tatlı Sert programında çözülmüştü.  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER