Madenden kurtulan işçi o anları anlattı!

Soma'daki maden kazasından sağ kurtulan maden işçisi Ali Güneşli, olay anını anlattı. Olay anında, yer altında yaklaşık 6 saat mahsur kaldıklarını söyleyen Ali Güneşli, kendisiyle birlikte 140 maden işçisinin de, kaçamak olan başka bir bacaya sığındığını, orada temiz hava alarak, 6 saatin ardından arama-kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldıklarını söyledi.

MANİSA (SOMA) - İşte faciadan sağ kurtulan o işçinin anlattıkları!

"Bize bir haber geldi, haber gelince bacaları boşalttık. Ana yola doğru çıktı, yarısına kadar geldik ama yürüyemiyoruz dumandan. Başka bir bacaya sığındık, kaçamak var. Kaçamakta bayağı bir durduk, orada temiz hava varmış. 140 kişi falan vardık. Orada saat 3,5'tan, 9,5-10'a kadar durduk. Ondan sonra kurtarıcılar geldi. Artık baygın bir haldeydik ama kendimizi biliyorduk. Sığındığımız baca en az 100-150 metre derinlikteydi. Görmüyorum, bilmiyorum, geldiler aldılar. Bilincimiz tam yerinde olmadığı için hiç birşey duymadık. Sadece duman vardı."

Vardiya değişimine hazırlandıklarını söyleyen Ali Güneşli, maden ocağının en alt kısmında kendilerinin olduğunu, ocak genelinde de yaklaşık 600 işçinin olabileceğini söyledi: "Ocak genelinde 600 işçi olabilir. Bu arkadaşlar bizden daha üst kısımdaydı ama biz sağlam bir baca bulduk ve oradan kurtulduk Allah'ıma şükürler olsun"  

İşte faciadan sağ kurtulan o maden işçisinin anlattıkları:

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 12:40

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER