Kurtulmuş, 49 rehineyle ilgili konuştu!

TERÖR örgütü IŞİD'in rehin aldığı 49 Türk vatandaşının Ankara'ya gelmesiyle ilgili olarak konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "İnşallah bir daha milletimiz böyle vahim bir olayla karşılaşmaz. Böylesine zor bir sınavla karşı karşıya kalmaz diye de temenni ediyorum" dedi.

Kurtulmuş, 49 rehineyle ilgili konuştu!
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, silahlı terör örgütü IŞİD'in serbest bıraktığı 49 Türk vatandaşının sağ salim Ankara'ya ulaşmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, temasların dün gece yarısından itibaren ilerleme kaydettiğini söyledi. Kurtulmuş, "Sabah 05.00 civarında kafileler sonuç alınarak ülkemize giriş yapmaya başladılar. Şanlıurfa'ya getirildiler. Hepsinin durumunun da iyi olduğunu görmüş olduk." dedi.

Açıklamalarını İstanbul'da yapan Kurtulmuş şu ifadelerdi kullandı: 

"Hem bütün Türkiye halkı, hem rehinelerin akrabaları, eşi dostu, hem Türkiye'de basınımızın geneli, istisnalarını bir tarafa koyarak söylüyorum, geneli fevkalede olgun, fevkalade vakur bir dönem geçirdiler. Milletimizin şanına yarışır bir şekilde bu süreçte gerçekten onurlu bir şekilde durdular. Bu süreçte başta rehinelerimizin aileleri olmak üzere Türkiye'deki bütün ilgili taraflar bütün halkımız büyük bir teşekkürü hak ediyor ama en çok teşekkürü hakeden de, yaklaşık 3 aylık bir süre içerisinde çok zor şartlar içerisinde orada tutulan kardeşlerimizdir. Onları da tebrik ediyoruz. Çok şükür sağlıklarının iyi olması, gerçekten Türkiye'ye rahat ve huzurlu bir şekilde getirilmiş olmaları, her türlü takdirin, her türlü şükranın üzerindedir. Bu vesileyle başta rehinelerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca sürecin başından itibaren büyük bir titizlikle süreci yürüten bütün devlet kurumlarımıza, Dışişleri Bakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza, Milli İstihbarat Teşkilatımıza ve ilgili bütün birimlere yürekten teşekkür ediyoruz ve inşallah bir daha milletimiz böyle vahim bir olayla karşılaşmaz. Böylesine zor bir sınavla karşı karşıya kalmaz diye de temenni ediyorum. Milletimizin gözü aydın. Aileleri bir kere daha tebrik ediyorum, kutluyorum. İnşallhah hep birlikte Türkiye bu sıkıntıları bir daha yaşamayacak, güçlü büyük bir Türkiye olma yolundaki kararlı yürüyüşünü sürdürecektir."    

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 13:32

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER