Kurallara uymayanlara af yok

ORDU Valiliği Koronavirüs Salgını nedeniyle sosyal mesafe ve yaş tedbirlerine uymadığı tespit edilen 30 kişiye idari ceza uygulandığını açıkladı. Valilik, "Koronavirüs tedbirlerine yönelik kontrol ve denetimler, tavizsiz bir şekilde sürdürülecektir" açıklaması yaptı.

Kurallara uymayanlara af yok

Son dakika Ordu Haber... Ordu Valiliği geçtiğimiz hafta sonu ilki uygulanan 'Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı' uygulamasından sonraki ilk Pazartesi yapılan kontrol ve denetimlerin sonuçlarını açıkladı. 

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, "Koronavirüs Salgını nedeniyle alınan tedbirlere yönelik, 13 Nisan 2020 Pazartesi günü güvenlik birimlerimizce yapılan kontrol ve denetimlerde, 'Sosyal Mesafe Kuralı'na uymayan 9 şahsa, 'Sokağa Çıkma Yasağı'na uymayan 20 yaş altı 19 ve 65 yaş üstü 2 şahıs olmak üzere toplam 30 şahsa idari işlem yapılmıştır. Koronavirüs tedbirlerine yönelik kontrol ve denetimler, tavizsiz bir şekilde sürdürülecektir" denildi.

Valilik, Orduluların herhangi bir cezai bir yaptırımla karşı karşıya kalmamaları için alınan tedbirlere harfiyen riayet etmeleri konusunu bir kez daha hatırlattı. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER