Kore'den 66 yıl sonra gelen madalya

1952-1953 yılları arasında Kore'de 3'üncü Tim'de görevlendirilen 89 yaşındaki Kore Gazisi Sadık Kandemir, 66 yıl sonra Kore Devleti tarafından gönderilen madalya ve beratı Ordu Valisi Seddar Yavuz'un elinden aldı. Vali Yavuz, "Vatan size minnettar" dedi.

Kore'den 66 yıl sonra gelen madalya

Kore Gazisi Sadık Kandemir'e Madalya ve Beratı Vali Seddar Yavuz tarafından teslim edildi. 1952-1953 yılları arasında Kore'de 3'üncü Tim'deki Türk Bölüğü'nde görevlendirilen 89 yaşındaki Kore Gazisi Sadık Kandemir, Ordu Valisi Seddar Yavuz'un konuğu oldu. Vali Yavuz, "Vatan size minnettar" diyerek, Kore Devleti tarafından gönderilen madalya ve beratı kendisine takdim etti.

"Kore'de bir kahramanlık örneği gösteren Türk birliğimizin çok kıymetli bir mensubu ile bugün bir aradayız" diyerek sözlerine başlayan Vali Yavuz, "1930 doğumlu Sadık Kandemir amcamıza bugün madalyasını takdim ettik. Kendisine bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler vesilesiyle Aziz Türk Milleti adına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade ediyoruz" dedi. Gazi Kandemir'e sağlıklı uzun ömürler temennisinde bulunan Vali Yavuz, "Bu vatan uğruna, mukaddesat uğruna şehit olan aziz şehitlerimize ve gazilerimizden ahirete intikal edenlere de Allah'tan rahmet diliyoruz. Hayattaki gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Vali Seddar Yavuz tarafından kendisine takdim edilen madalya ve beratın çok değerli olduğunu söyleyen Kore Gazisi Sadık Kandemir, vatan için canını feda etmeye hazır olduğunu ifade etti ve Vali Yavuz'a yakın ilgisi dolayısıyla teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 13:15

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER