Kılıçdaroğlu'nun fındık gafına efsane yanıt!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Fındığın yüzde 42'sini tek başına Şanlıurfa üretir" gafına fındık diyarı Ordu'dan efsane bir yanıt geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından Kılıçdaroğlu'na "Peki bundan fındığın haberi var mı?" paylaşımı yapıldı.

Kılıçdaroğlu'nun fındık gafına efsane yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da meslek odaları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen tohplantıya katıldı.

"FINDIĞIN YÜZDE 42'SİNİ TEK BAŞINA ŞANLIURFA ÜRETİR"

Burada STK ve meslek odaları temsilcilerine seslenen Kılıçdaroğlu, fındık fıstığı birbirine karıştırıp "Türkiye'deki pamuğun yüzde 32'sini tek başına Şanlıurfa üretir. Fındığın yüzde 42'sini tek başına Şanlıurfa üretir. Kırmızı mercimeğin yüzde 32'sini, isotun yani kırmızı biberin yüzde 40'ını tek başına Şanlıurfa üretir" açıklamasını yaptı.

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN EFSANE YANIT!

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması bir anda sosyal medyada alay konusu olurken, Ordu Büyükşehir Belediyesi de bu tarihi gafa sessiz kalmadı, "Peki bundan fındığın haberi var mı?" yanıtını verdi. 20 bin kişinin beğenisi, 5 bin kişinin paylaşımı ve yaklaşık 2 bin kişinin de yanıt verdiği bu cevap, adeta viral oldu.

ŞANLIURFA BASINININ BİLE GÜNDEMİNDE

Kılıçdaroğlu'nun fındık gafı, Şanlıurfa medyasının da ana gündem maddesi oldu, "Fındığın yüzde 42'sini tek başına Şanlıurfa üretir" sözleri yerel medyanın gündemine girdi. 

Sanliurfatv.com Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin efsane yanıtını "Kılıçdaroğlu'nın gafına fındık diyarı Ordu'dan cevap!" başlığıyla gündemine taşıdı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2021, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER