Kendi bakanlığına mal satan bakan da alındı

EŞİNİN sahibi olduğu şirketten kendi bakanlığına mal sattığı iddialarıyla gündeme gelen ve yaptığı açıklamayla bunu kabul eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, istifa etmeyince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevinden alındı. Pekcan'ın yerine Mehmet Muş atandı.

Kendi bakanlığına mal satan bakan da alındı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" ile "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı" kuruldu.

İSTİFA ETMEYİNCE GÖREVİNDEN ALINDI

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığı görevinden alındı, yerine Mehmet Muş atandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin getirildi.

BAKAN, KENDİ BAKANLIĞI'NA MAL SATTIĞINI DOĞRULAMIŞTI

Ticaret Bakanlığı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait bir biyoteknoloji firmasından 9 milyon liralık dezenfektan alındığı iddialarıyla gündeme gelmiş, Bakan Pekcan meblağın iddia edildiği gibi 9 milyon değil, 507 bin 880 TL. olduğunu açıklamıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER