Kayseri'den yürek yakan haber!

İSTANBUL Beşiktaş'ta geçen hafta gerçekleştirilen hain terörist saldırının bir benzeri bu kez Kayseri'de yapıldı. Hafta sonu çarşı iznine çıkan askerlerimizi taşıyan otobüsün yanında patlatılan bombalı araç 13 askerimizin şehit olmasına, 48 askerimizin de yaralanmasına neden oldu.

Kayseri'den yürek yakan haber!
KAYSERİ - Kayseri'de Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08:45'de bir halk otobüsünde patlama meydana geldi. Otobüste çarşı iznine çıkan askerlerin bulunuyordu. Genelkurmay Başkanlığı Kayseri’deki patlamada, 13 askerin şehit olduğunu, 48 personel’in de yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08:45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 13 kahraman personelimiz şehit olmuş, 48 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ayrıca menfur saldırıda sivil vatandaşlarımızın da yaralanmış olabileceği değerlendirilmektedir. Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2017, 16:02

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER