Kayıp silahlar bulundu

ORDU'nun Mesudiye İlçesi'ne bağlı Topçam Mahallesi kırsalında geçen yıl terör örgütü PKK'lı teröristlerce açılan ateş sonucu şehit düşen 3 askerin kayıp silahları 11 ay sonra olay yerinin 5 km. ilerisinde toprağa gömülü olarak bulundu.

Kayıp silahlar bulundu
ORDU - Ordu'nun Mesudiye İlçesi'ne bağlı Topçam Jandarma Karakolu mevkiinde operasyondaki askerlere pusu kurarak ateş açan PKK'lı teröristler, 3 askeri şehit etmiş 2 askerimizi de yaralamıştı. 

Geçen yıl Temmuz ayı sonunda gerçekleşen olayın ardından teröristler şehit askerlerin silahlarını alarak izlerini kaybettirmişti. O silahlar, operasyonda olan jandarma komando timleri tarafından sürdürülen arazi arama-tarama çalışmaları kapsamında olay yerine 5 kilometre uzaklıktaki bir yaylada ormanlık alanda toprağa gömülü olarak bulundu. Metal dedektörü yardımıyla bulunan ve brandaya sarıldığı tespit edilen bixi ve G3 piyade tüfekleri ile mühimmatlar incelenmek üzere kriminale gönderildi. 

Geçen yıl PKK'lı teröristler tarafından kurulan pusuda Konyalı Jandarma Uzman Çavuş Hamdi Karagöz, Sivaslı Jandarma Er Doğan Kaya ve Kırşehirli Jandarma Er Muhammed Ali Sarı şehit edilmişti. Yaralı askerler ise Siirtli Burak Seyrek ve Konyalı Ufuk Tamalı da tedavi altına alınmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 11:50

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER