banner59

Kayan taş ve toprak yatak odasına girdi!

SAMSUN'un Tekkeköy ilçesinde 5 katlı bir apartmanın arka kısmında heyelan meydana geldi. Kayan taş ve toprak parçaları apartmanın birinci katındaki dairenin yatak odasına dolarken, olayda şans eseri herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

Kayan taş ve toprak yatak odasına girdi!

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde, toprak kayması sonucu 4 katlı bir bina zarar gördü. İlk kattaki dairenin yatak odası toprak ve taş parçalarıyla doldu.

İstiklal Mahallesi 1596 Sokak'taki bir apartmanın arka kısmında akşam saatlerinde heyelan meydana geldi. Heyaelan sonucu kayan toprak ve taş parçaları, apartmanın birinci katındaki dairenin yatak odasına doldu. Yaşanan olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, daire sahibi 45 yaşındaki Fatma Bıyık durumu 112 Acil Servis'e bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine belediye ve emniyet ekipleri, bölgede güvenlik tedbiri aldı. Ev sahibi Fatma Bıyık, yaklaşık iki hafta önce binalarının yanında inşaat çalışması yapıldığını, bu çalışmalar sonucu kaya parçalarının altının boşaldığını, daha sonra da kaya parçalarının ve toprağın kaydığını söyledi. 

Tedbir alınan apartman binasının birinci katı kullanılmaz hale geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER