Karda mahsur kalanlara helikopter!

GAZİANTEP'te eşi benzeri görülmemiş bir şekilde etkili olan kar yağışı ve tipi, binlerce vatandaşın mağdur olmasına sebep oldu. Yollarda saatlerde mahsur kalan vatandaşlar için Milli Savunma Bakanlığı Gaziantep-Adana otoyolunda mahsur kalanlar için 2 helikopter görevlendirdi.

Karda mahsur kalanlara helikopter!

Milli Savunma Bakanlığı, kar nedeniyle kapanan Adana-Gaziantep otoyolunda mahsur kalan vatandaşlar için sıhhi tahliye sağlanması ve bölgeye gıda yardımı ulaştırılması için 2 helikopter görevlendirildiğini bildirdi.

Bakanlığın, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Gaziantep Valiliği ile koordineli olarak kar nedeniyle kapanan Adana-Gaziantep otoyolunda mahsur kalan vatandaşlar için sıhhi tahliye sağlanması ve bölgeye gıda yardımının ulaştırılması için Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait 2 helikopterin görevlendirildiği ifade edildi.

Ayrıca yolda mahsur kalan tırların kurtarılması için 2 çekici aracın da görevlendirildiği, bölgede destek çalışmalarına başlandığı kaydedildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ihtiyaç duyulması halinde tüm imkan ve kabiliyetleriyle göreve hazır olduğu vurgulandı.

Paylaşımda, yolda mahsur kalan vatandaşlara yönelik kurtarma ve yardım faaliyetlerine ilişkin fotoğraflara da yer verildi.


w

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER