Karadeniz'e kuvvetli kar ve fırtına uyarısı!

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, özellikle Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava tabakasıyla ilgili son bir uyarı yaptı. Batı Karadeniz'de çok etkili kar yağışı beklenirken, Orka Karadeniz'e de saatteki hızı saatte 90 km.yi bulacak fırtına uyarısı yapıldı.

Karadeniz'e kuvvetli kar ve fırtına uyarısı!
ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika bir uyarı geldi. Buna göre Batı Karadeniz'de çok etkili kar yağışı beklenirken, Orka Karadeniz'e de saatteki hızı saatte 90 km.yi bulacak fırtına uyarısı yapıldı.

Yapılan uyarı şöyle: Orta Karadeniz'de kuvvetli fırtına bekleniyor! Rüzgarın 15 Şubat Çarşamba günü ilk saatlerden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden saatte 50 ila 75 km. kuvvetinde, yer yer saatte 90 km.yi bulan kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; aynı(Çarşamba) günün sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. 

Batı Karadeniz'de yoğun kar yağışları bekleniyor! 15.02.2017 Çarşamba günü Düzce , Karabük , Kastamonu'nun kuzeyi ile Zonguldak, Bartın ve Sinop'un iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 16:23

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER