Karadeniz'de üç yeni kuyuda petrol müjdesi!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz'de keşfi yapılan 405 milyar metreküplük doğalgazın ardından "Sadece son bir ayda üç yeni kuyuda petrol keşfettik" açıklmasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle petrolde 'Karadeniz' vurgusu bölgede ayrı bir heyecana neden olurken, "Petrol ve doğalgaz yanında hemen her alanda benzer müjdelerin hazırlıkları içindeyiz" ifadelerini kullandı.

Karadeniz'de üç yeni kuyuda petrol müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz'de yapılan sondaj çalışmalarına ilişkin yeni bir müjde verdi. Erdoğan, "Karadeniz'de son bir ayda üç yeni kuyuda petrol keşfettik" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Karadeniz'de bulunan doğalgazın ardından, "Son yıllarda petrol ve doğalgaz aramacılığında da önemli bir ivme yakaladığımızın müjdesini de milletimle paylaşmak istiyorum. Karadeniz'de bulduğumuz 405 milyar metreküplük doğal gazın ardından, kara alanlarında sürdürdüğümüz çalışmaların da sonuçlarını almaya başladık. Açılan yeni kuyular yanında, daha önce 'Petrol yok' diye üzerine beton dökülen kuyulardan da petrol üretmeye başladık. Sadece son bir ayda üç yeni kuyuda petrol keşfettik" dedi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER