Karadeniz'de terörist avı başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı timlerin İç Güvenlik Operasyonları kapsamında Erzurum kırsalında 1 teröristi ölü, 2 teröristi de silahlarıyla birlikte sağ ele geçirmesinin ardından gözler bu kez Karadeniz'e çevrildi. Yakalanan teröristlerin Karadeniz'e sızmaya çalıştıkları tespit edilince JÖH'ler Karadeniz kırsalında operasyona çıktı.

Karadeniz'de terörist avı başladı!

Karadeniz'de güvenlik güçleri tarafından yaklaşık 5 yıldır yürütülen başarılı operasyonlarla çökertilen terör örgütü PKK'nın sözde 'Karadeniz Açılım Grubu'nun yokedilmesinin ardından bölgeye yeniden sızmaya çalışan terörist gruplara karşı Jandarma Özel Harekat (JÖH) Timleri Ordu ve Giresun kırsalında yeniden operasyonlara başladı.

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yapılan ilk açıklamada, "İç Güvenlik Operasyonları kapsamında; Erzurum kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı'mızca gerçekleştirilen operasyonda 1 terörist, silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlar devam etmektedir" denildi. 

Etkisiz hale getirilen teröristin terörden arananlarda 500 bin liraya kadar ödülle Gri Liste'de yer alan 'Hejar' kod adlı, 1991 Erciş doğumlu Halis Eroğlu olduğu tespit edildi. Teröristin üzerinde 1 adet kalaşnikof silah, 1 adet tabanca ve 2 adet de el bombası ele geçirdildiği açıklandı. 

2 TERÖRİST SAĞ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

Jandarma Genel Komutanlığı, bugün de yine Erzurum kırsalında 2 teröristin silahlarıyla birlikte sağ olarak ele geçirildiğini açıkladı. Teröristlerin Karadeniz'e sızmaya çalıştıkları duyumu üzerine bu kez Jandarma Özel Harekat Timleri, Ordu ve Giresun kırsalında teröristlerin geçiş güzergahlarında insansız hava araçlarıyla birlikte operasyona başladı. Karadeniz kırsalındaki operasyonlar devam ederken, 3 kişilik PKK'lı terörist grubun Karadeniz'e sızmasının da önüne geçildiği öğrenildi.   

Jandarma timleri 30 Eylül 2016'da PKK'lı teröristlere ilk büyük darbeyi Ordu'nun Mesudiye ilçesinde vurmuş ve kış üstlenmesi hazırlığı yapan 6 teröristi etkisiz hale getirmişti. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER