Karadeniz'de 11 orman yangını söndürüldü

CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim Başkanlığı Türkiye genelinde yaşanan orman yangınları ile ilgili olarak son durumu açıkladı. "Devletimiz ormanlarımız için seferber" diyen İletişim Başkanlığı "Son 6 günde ülkemizde meydana gelen 154 adet orman yangınının 146'sı devletimizin tüm imkanları seferber edilerek kontrol altına alınmıştır" açıklamasını yaptı. Bu yangınların 11 tanesi ise Karadeniz Bölgesi'nde çıktı.

Karadeniz'de 11 orman yangını söndürüldü

Türkiye genelinde ilk kez Antalya'nın Manavgat ilçesinde başlayan, Marmaris, Köyceğiz, Bodrum, Isparta, Denizli, Aydın Mersin, Adana gibi birçok ilde görülen orman yangınlarından 11 tanesi de Karadeniz Bölgesi'nde çıktı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Karadeniz dahil yurt genelinde son 6 günde 154 orman yangını yaşandığını belirterek, "Devletimiz ormanlarımız için seferber. 146'sı devletimizin tüm imkanları seferber edilerek kontrol altına alınmıştır" ifadelerini kullandı.

KARADENİZ'DE 11 YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

İletişim Başkanlığı yayınladığı harita ile Türkiye'de meydana gelen yangınların son durumunu paylaştı. Haritaya göre Karadeniz'de Kastamonu'na 6, Çorum'da 3, Samsun'da 1 ve Giresun'da 1 orman yangını çıktı ve kontrol altına alınarak söndürüldü. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER