Kar Ordu'da 113 mahalle yolunu kapattı!

ORDU'da dün öğle saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı, bazı ilçeler ve yüksek kesimlerde 113 mahalle yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, karla mücadelenin 92 ekip, 250 araç ve 376 personelle devam ettiğini açıkladı.

www.netordu.com
Kar Ordu'da 113 mahalle yolunu kapattı!

Kar yağışı Ordu'da özellikle sahil kesiminin dışında kalan iç kesimlerde etkili olmaya devam ediyor. Hafta sonuna kadar devam edecek olan soğuk hava tabakasında kar kalınlığı 25 santimetyere ulaştı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, etkili kar yağışı sebebiyle Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Özellikle Kabadüz, Mesudiye, Gölköy, Gürgentehe, Akkuş, Kumru, Korgan, Çaybaşı, İkizce, Çatalpınar ve Çamaş ile Ünye ve Fatsa'nın yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığını belirti. 

Başkan Tekintaş, "Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak karla mücadelemiz 250 araç, 92 Ekip ve 376 personelle devam ediyor. Ekiplerimiz 113 mahalle yolunda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının yoğun olduğu bölgelere gitmek için yola çıkan vatandaşlarımızın araçlarında kar lastiği, zincir ve çekme halatı bulundurmaları gerekmektedir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 17:35

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER