Kar geldi! Giresun beyaza büründü...

KARADENİZ'de etkili olan soğuk ve yağışlı hava orta ve iç kesimlerden başlamak üzere etkisini göstermeye başladı. Özellikle Ordu ve Giresun'un sahil kesiminde kar soğuğu hissedilirken, Giresun'un iç kesimleri beyaz örtüyle kaplandı.

Kar geldi! Giresun beyaza büründü...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri için Orta ve Doğu Karadeniz'e vermiş olduğu kar alarmı, kendini göstermeye başladı. 

Özellikle Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Rize, Artvin, Tokat, Gümüşane ve Bayburt'ta önümüzdeki 3 gün içerisinde yoğun kar beklendiği uyarısı yapılmıştı. Ordu'nun Altınordu ilçesinde henüz yağış başlamadı, ama kar Giresun'un iç bölgesindeki Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleri ile yaylalarını beyaz örtüyle kapladı.

Öğle saatlerinde etkisini artıran kar yağışıyla park halindeki araçlar ile cadde ve sokaklar karla kaplandı. Zaman zaman sisin de etkisini gösterdiği Şebinkarahisar ilçesinde sürücüler trafikte güçlük yaşıyor.

Belediye, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, sorumluluk alanlarındaki yollarda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER