Kaçak su kullanımı yakın takibe alınıyor

ORDU Büyükşehir Belediyesi'nin Mart Ayı Meclis Toplantısı'nda ana gündem maddesi il genelinde kaçak su kullanımlarının yakın markaja alınması oldu. Başkan Hilmi Güler, "OSKİ ekiplerimiz 19 ilçemizi adeta şantiye alanına çevirdi. Diğer bir çalışma ise kaçak su kullanımı konusunda oldu. 19 ilçemizde toplamda 2 bin 589 kaçak su kullanımını tespit etti. Gerekli tutanaklar tutuldu" dedi.

Kaçak su kullanımı yakın takibe alınıyor

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Başkan Güler'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, daire başkanlıklarından gelen teklifler görüşülüp karara bağlandı. Gerçekleştirilen Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Hilmi Güler, yapılan ve planlanan çalışmalarla Ordu’nun geleceğinin garanti altına alındığını belirtti.

"KAÇAK SU KULLANIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ"

Gündem maddeleri öncesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Başkan Güler, "Yatırım programlarına hız kesmeden devam eden OSKİ ekiplerimiz 19 ilçemizi adeta şantiye alanına çevirdi. Bir yandan yatırımlarla milletimize daha sağlıklı içme suyu ve alt yapı sağlayan ekipler diğer yandan da kayıp ve kaçak kullanımı konusunda önemli çalışmalar yürütüyor. Özellikle kayıp su konusunda özel ekipmanlarla çalışmalar gerçekleştiren OSKİ, bu konuda hissedilir çalışmalara imza attı. Diğer bir çalışma ise kaçak su kullanımı konusunda oldu. 19 ilçemizde yapılan sıkı denetimler sonucunda OSKİ ekiplerimiz toplamda 2 bin 589 kaçak su kullanımını tespit etti. Yapılan denetimlerde kaçak su kullandığı tespit edilen kişilerle ilgili olarak gerekli tutanaklar tutuldu. Şehrimize yakışmayan bu durum beni de açıkçası üzdü. Bu denetimlerimize aynı kararlılıkla 19 ilçe belediyemizi de dahil ederek devam edeceğiz" dedi.

Toplamda 51 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının 35 gündem maddesi kabul edildi, 16 madde ise komisyona havale edilerek bir sonraki toplantı tarihi 12 Nisan olarak belirlendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enver ergin
Enver ergin - 2 yıl Önce

Arıza nedeni ile zamanında yapılmayan boşa akan su içinde tetbir alıcakmısınız

Hamdi Bakışgan
Hamdi Bakışgan - 2 yıl Önce

İnşaat halindeki binalarda , daire kapıları açık, dairelerde armatür yok. Sadece şantiye abonesi var . Bina girişinde, sayaç kutusundaki tesisat borular kesilip, kör tapa koyulmadığı için ( öyle olmalıymış?) inşaat halindeki bütün dairelere kaçak su kullanımı cezası yazılıyor. Ayıp yaa. Kardeşim bi zahmet daireleri dolaşsana. Tesisatçı böyle yapmış be ne bileyim?

SIRADAKİ HABER