Kabadüz'de müthiş 100.Yıl coşkusu!

19 MAYIS Atatürk'ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu sene 'Milli Mücadele'nin 100'ncü Yılı' temasıyla kutlanmaya başladı. Tüm yurtta yaşanan 100'ncü yıl coşkusu, Ordu'nun Kabadüz ilçesinde ise bir başka yaşandı. İlçede 7'den 77'ye yaşlı genç herkes cadde ve sokaklarda ellerinde meşalelerle dolaştı.

Kabadüz'de müthiş 100.Yıl coşkusu!

Milli Mücadele'nin 100'ncü yılı dolayısıyla Kabadüz Gençlik Derneği, Kabadüz Kaymakamlığı ve Kabadüz Belediyesi'nin de destekleriyle 100'ncü Yıl Yürüyüşü düzenledi.

İlçenin Merkez Mahallesi'nde düzenlenen meşaleli yürüyüşe 7'den 77'ye kadın-erkek, yaşlı genç yüzlerce vatandaşın katılması renkli sahnelerin yaşanmasına neden oldu. Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, "Milli Mücadele'yi başlatan sürecin 100. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek tüm vatan sathına yayılmıştı. Bizler de bu büyük coşkuşu Kabadüz Merkez mahallemizde Kabadüz Gençlik Derneği'mizin düzenlediği şanlı Türk bayrağımızla gerçekleştirilen 'Gençlik Yürüyüşü'nde 7'den 70'e tüm vatandaşlarımızla 100'üncü yıl coşkusunu birlikte yaşadık" diyerek katılım sağlayan hemşerilerine teşekkür etti.

İşte o renkli anların fotoğrafları...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER