Jandarma Teşkilatı 180 yaşında

JANDARMA Teşkilatı'nın kuruluşunun 180'nci yıldönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ve beraberindeki askeri heyet, Ordu Valisi Seddar Yavuz'u ziyaret etti. Vali Yavuz, "Rabbim yapmış olduğunuz görevde sizleri ve ülkemizin en ücra köşelerinde görev yapan kahraman jandarmamızı korusun. Başarılarınız daim olsun” diye konuştu.

Jandarma Teşkilatı 180 yaşında

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 180'inci yıldönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ve beraberindeki heyeti kabul etti. Valilik makamında gerçekleşen kabulde, İl Jandarma Komutanı Tolunay Başer Jandarma Teşkilatının 180'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. 

İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, "180 yıldır ülkemizin emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını şerefle yerine getirmekteyiz" diyerek, kabulünden dolayı Vali Seddar Yavuz'a teşekkür etti. Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Vali Seddar Yavuz, "Jandarma Teşkilatımızın 180'inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, tebrik ediyorum. Kahramanlıklarınız, fedakarlıklarınız, milletimizin gönlündedir, hiçbir zaman da unutulmayacaktır. Rabbim yapmış olduğunuz görevde sizleri ve ülkemizin en ücra köşelerinde görev yapan kahraman jandarmamızı korusun. Başarılarınız daim olsun" diye konuştu. 

Ziyarette, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Seddar Yavuz'a karakullukçudan modern jandarmaya figürünün temsil edildiği bir şilt takdim ederken, Vali Yavuz'da günün anısına İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ve beraberindeki heyete kalem hediye etti. 

Kutlamalar sırasında tüm şehitler anısına Ulu Camii'de mevlit de okutuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER