Hüseyin Akdeniz, yeniden TMK Genel Başkanı seçildi

Türkiye Muhtarlar Derneği Konfederasyonu'na Hüseyin Akdeniz yeniden seçildi. Akdeniz, Ordu'da kendi mahallesinde muhtar seçilmeyince Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanlığı'ndan istifa etmiş, ancak Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu, Ege, Marmara ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanları ortak basın toplantısı düzenleyerek Genel Başkan Akdeniz'in istifasını kabul etmediklerini açıklamışlardı. Akdeniz, bir kez daha güven tazeledi.

Hüseyin Akdeniz, yeniden TMK Genel Başkanı seçildi

ORDU - Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Ordu'da birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısı gerçekleştirerek, Genel Başkan Hüseyin Akdeniz'i yalnız bırakmama ve yola devam etme kararı aldı. 81 ilin muhtarlar derneği başkanları ve 7 bölge ve İstanbul'un konfederasyona bağlı temsilci başkanları, TESK Otel'de geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. Toplantıya, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, AK Parti Erzurum Milletvekili Muhittin Aksak, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol ve çok sayıda muhtarlar katılarak, Akdeniz'e destek verdi.

"GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR"

Toplantının açılış konuşmalarının ardından Ordu Valisi Kenan Çiftçi ve Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener muhtarların Türkiye konjöktöründeki önemlerine dikkat konuşmalar yaptı. Salondaki katılımcıların, "Yiğit düştüğü yerden ayağa kalkar" şeklinde tezahüratlarda bulunmaları üzerine TMK Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve çok sayıda muhtar da gözyaşlarını tutamadı. 

"BUGÜN TÜM TÜRKİYE'YİZ"

Gözyaşları içerisinde kürsüye gelen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz; "2011'de yola başladığımda ilk Ordu'daki arkadaşlarımla görüştüm. Osman Sarıkaraman, Ali Kemal Çiçek, Yüksel Dere, Mehmet Özgen ve Ordu'daki diğer dernek başkanı arkadaşlarım. Beni hiç yanlız bırakmayan arkadaşım Olgun Öztürk. Belki bu Ordu Muhtarlar Derneği'nin ve federasyonun yükünü benden daha çok çekmiş bir kişidir. Ordu'dan başladık bugün tüm Türkiye'yiz. Türkiye yollarına çıkarken şunu demiştim. Bu camia başarmasını biliyor, bu camia kurda kuşa yem olacak bir camia değildir. Bu camia, dirayetli ve güçlü bir camiadır. Genel sekreterim Sevim Özsoyu ile birlikte Sayın Güneydoğu Başkanım Hatip Şeran biraz önce aslında çok duyguluydu o nedenle fazla konuşamadı. Türkiye yollarına 3 arkadaş başladık, bugün 81 vilayette varız. 150 ilçede varız. Daha da çığ gibi büyüyoruz, daha da büyüyeceğiz" dedi. 

"BİRLİKTELİK YAPMAK MECBURİYETİNDEYİZ"

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun her zamankinden fazla birlik beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Akdeniz, sözlerine şöyle devam etti: "Birbirimizle yaptığımız kavgaların asla birbirimize bir faydası olmadığını bilen bir arkadaşınız olarak, birbirimizi hiç sevmesekte camia adında o mührün altında birleştiğimiz sürece birliktelik yapmak mecburiyetindeyiz. 

"BU BİR TÜRKİYE’NİN AYIBIYDI"

Geçen yıl Eylül ayında İçişleri eski bakanları İdris Naim Şahin ve Muammer Güler'le bir çok şeyi başardıklarını söyleyen Akdeniz, "Kapatılma noktasına gelen muhtarlığı bir dönem daha uzatabilme şansına sahip olduk. Bugün 30 büyükşehirde, 30 Mart'ta yerel seçimde muhtarlık seçimi olmayacaktı ve 30 büyükşehir de mahalle muhtarı olan arkadaşlarımızın hiçbiri sandığa gitmeyecekti. Bu Türkiye'nin ayıbıydı ve biz bu ayıbı kurtarmak mecburiyetindeydik. Genel Sekreterim Sayın Özsoylu Hanımefendi sağ olsun, bugün aramızda olamayan Denetleme Kurulu Başkanımız Hülya Sungu muhtarlığından 15 gün evine gitmeyerek Çankaya'da meclisin kenarındaki muhtarlıkta benimle beraber yattı ve biz böyle başardık. Sabahlara kadar komisyon toplantılarında bulunduk. O gücü sizden aldığımız şekilde yansıttık ve o görüntüyü fotoğraflamışlardı. Bir milletvekili, "Ne yaptınız" dedi. "Ne yapmışız" dedim. "Karar geri alındı, köyler sadece mahalleye dönüyor" dedi. Evet; başardık dedim o zaman. 

"BÜTÜN SİYASİLERE EŞİT MESAFEDE OLACAĞIZ"

Bütün siyasi kesimlere eşit mesafede olmaya devam edeceklerinin de altını çizen Akdeniz sözlerini şöyle tamamladı: 

"Bizler devleti ve vatandaşı temsil eden bağımsız yöneticileriz. Her siyasi kesimden vatandaşın oyunu alarak seçilen insanlarız. Eğer birileri çıkarda benim savunduğum görüş içerisinde daha doğrusu onların savunduğu görüş içerisinde benim burada temsilcim var derse, Hüseyin Akdeniz'i karşısında bulacak, bunu böyle bilsin. Mahallenin de köyünde temsilcisi muhtardır. Birim amirlerinin devlet ile vatandaş arasında çalışmalarına aracı olan tek birim muhtardır. Benim mahalle başkanım, sokak başkanım, bilmem ne başkanım derse, işte Hüseyin Akdeniz onların da karşısına çıkar"

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER