Herkese 'demokrasi' dersi verdi!

ORDU Muhtarlar Derneği Başkanlığı'ndan sonra 2012 yılında kendi çabaları ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'na '2 dönem' şartı koyduktan sonra Genel Başkan seçilen Hüseyin Akdeniz, 2 dönemini doldurduktan sonra tüm Türkiye'ye demokrasi dersi verdi ve koltuğunu Trabzonlu Genel Başkan adayı Bekir Aktürk'e devretti.

www.netordu.com
Herkese 'demokrasi' dersi verdi!

Bünyesindeki 12 federasyon, 270 dernek ve 32 bin üyesiyle 21 Haziran 2012'de kurulan Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nda 2 dönemdir Genel Başkanlık yapan Hüseyin Akdeniz, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel Kurul'dan sonra iki dönem şartı gereği koltuğunu yeni aday Bekir Aktürk'e devretti. 

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun 6 yılda 41 ilde 82 projeye imza attığını belirten Akdeniz, "37 istişare toplantısı yaptık. 72 vilayeti ziyaret etti. Çalıştaylar, paneller, konferanslar, sempozyumlar, seminerler, kültürel projeler düzenledik. Yerellik paylaşımdır, kucak açmak, iç içe olmaktır. Şunu bilmenizi isterim ki, muhtarlığın ve muhtar örgütlenmesinin her kademesinde yaptığım tüm görevleri severek, isteyerek ve özveriyle yapmayı kendime bir görev saydım. Hani diyorlar ya, 'Mühür kimde ise Süleyman odur' ben Süleyman değil, hep halkın elçisi olmaya çalıştım. Gitme vakti geldiğinde hoşçakalın demek zordur. Büyük bir inançla yüreğimi düğümlediğim bir sevdam ile artık vedalaşma zamanı. Vedalaşmak zor iştir bilirim. Dürüst, ilkeli bir yaşam, her şeyin hesabını zamanında verebiliyor olmak, yılları gönül huzuruyla geride bırakıyor olmaktan daha güzel ne olabilir ki. Gururluyum, mutluyum. Size İsmi 'Mühür' olan bir başucu kitabı bırakıyorum. Mührü anlayın ve geleceğe anlatın. Çünkü muhtar; 'mühür'dür. Bağımsız seçilmiş muhtar olduğunuzu asla unutmayın. Görev yaptığım süreç içerisinde istemeyerek de olsa kalbini kırdığım arkadaşlarımdan özür diliyorum. Benden yana tüm haklarınızı helal etmenizi rica ediyorum. Varsa hakkım hepinize helal olsun. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 3'üncü Olağan Kurulu'nda Genel Başkanlığı seçilen Bekir Aktürk'ü tebrik ediyor, seçilen tüm kurul üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. Akdeniz'in 'Mühür' adı altında yayımlanmış bir de kitabı bulunuyor. 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanlığı'na Trabzonlu Bekir Aktürk seçildi. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER