Havada büyük panik!

Anadolu Jet Havayolları'na ait yolcu uçağı, iddialara göre kalkıştan kısa bir süre sonra havada arızalandı. Bunun üzerine uçakta bulunan yolcular, havada büyük bir korku ve panik yaşadı. Yaklaşık 1,5 saat boyunca havada tur atarak yakıt boşaltan uçak, arıza nedeniyle önce Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmek istedi ancak başarılı olamayınca pas geçerek yeniden havalandı ve tekrar tur attıktan sonra bu kez Atatürk Havalimanı'na acil iniş izni talebiyle iniş yaptı.

Havada büyük panik!

Olay, 26 Mayıs Cumartesi'yi 27 Mayıs Pazar'a bağlayan gece yaşandı. Anadolu Jet Havayolları'na ait TK7334 sefer sayılı Boeing 737-8F2 tipi yolcu uçağı, 23.05'te Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan havalanacaktı, ancak kalkış 23.39'da gerçekleşti. Uçak kalkışı gerçekleştirdikten yaklaşık 6 dakika sonra havada arızalandı. Uçağın kaptan pilotu, ilk başlarda arıza durumunu panik yaşanmaması amacıyla yolculara bildirmedi ve yönünü Şile civarlarına çevirerek kalkıştan 9 dakika sonra havada Şile üzerinde havada bir saati aşkın sürede tam 4 tur attı. Bu sırada yakıtını da havada boşaltan kaptan pilot, uçağın arızalandığı anonsunu yaptı. 

Yolcuların büyük bir panik ve korkuya sebep olduğu olayın ardından aynı uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'na inemeyince bu kez rotasını Atatürk Havalimanı istikametine çevirdi. Silivri-Büyükçekmece civarlarında havada 4 tur daha atan uçak, Marmara Denizi'ne doğru açılarak Atatürk Havalimanı'na dönüş yaptı. Havada paniğin yaşandığı uçak sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı'na inişini gerçekleştirdi ve bir süre uçakta bekletilen yolcular açıklama yapıldıktan sonra tahliye edildi. 1 saat 46 dakika süren havadaki paniğin ardından, uçaktaki yolcular için sabah erken saatlerde yeni bir uçak ayarlandı. Uçaktaki bazı yolcular, bir saati aşkın bir bekleyişin ardından sabah saatlerinde Ordu-Giresun Havalimanı'na gelebildi. Yaşanan korku ve panik nedeniyle uçaktan inen bazı yolcular, kendi imkanlarıyla geceyi otelde geçirdikten sonra ertesi gün dönüş yaptı. Konuya ilişkin Anadolu Jet firmasından ise herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 17:12

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER