Güngör: "Biz de kentsel dönüşüm istiyoruz"

ORDU'nun Altınordu ilçesine bağlı Yeni Mahalle'de bulunan Eski Sanayi Sitesi'yle ilgili tartışmalar sürüyor. Sanayi sitesi esnaflarından Osman Güngör, "Biz de burada kentsel dönüşüm istiyoruz ancak önce hak sahipleriyle istişare yapılmalı" diye konuştu.

Güngör: "Biz de kentsel dönüşüm istiyoruz"

Altınordu ilçesine bağlı Yeni Mahalle'de artık şehir içinde kalan Eski Sanayi Sitesi'nde yapılması zaruri kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili gündem sıcaklığını koruyor.

"ŞEHRİN İÇERİSİNDE KALDIK"

Bölgeyle ilgili olarak Ordugazete.com'dan Nuh Kırca'ya konuşan Sanayi Sitesi esnaflarından Osman Güngör, merhum babasının bu sanayi sitesinin kurucularından olduğunu belirterek, "Sanayi Sitesi 1973 yılında yapılmış. Sanayi için önce Efirli'de cezaevinin bulunduğu alan alınmış. Daha sonra burasıyla takas edilmiş. Bugün Sanayi Sitesi'nde kooperatif bile bulunmuyor. Şehrin içerisinde kaldık. Burada 220 kadar hak sahibi var. Kimimiz mahkemeye başvurarak yıkılamaz kararı aldık, Belediye buranın depreme dayanıklı olmadığı yönünde karar aldı. Burada kentsel dönüşüm yapılabilir. Hak sahiplerinin hakları gözetilmeli ve korunmalı. En önemlisi biz buradaki hak sahipleri olarak Belediye yönetimiyle istişare ederek bir kentsel dönüşüm olmalı. Belediye bizleri çağırıp dinlemeli" şeklinde konuştu. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER