Güleryüzlü kaymakam Ordu'ya atandı

Geçen yıl Mart ayında Antalya'nın Gündoğmuş Kaymakamlığı'na atanan Nursel Karahan, son yayımlanan kararnameyle Gürgentepe Kaymakamlığı'na atandı. Karahan, Ordu'nun ilk kadın kaymakamı unvanına da sahip oldu. Karahan'ın önümüzdeki günlerde Ordu'nun Gürgentepe ilçesindeki görevine başlaması bekleniyor.

Netordu.com
Güleryüzlü kaymakam Ordu'ya atandı

İÇİŞLERİ Bakanlığı kararıyla yayımlanan 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi'nde Ordu'da kaymakamı değişen ilçeler arasında Gürgentepe İlçesi de bulunuyor. Görev yeri değiştirilen 471 mülki idare amirinden biri de, Antalya  Gündoğmuş Kaymakamı Nursel Karahan oldu. Geçen yıl Gündoğmuş ilçesine ataması yapılan Karahan, son kararnameyle de Gürgentepe Kaymakamlığı'na atandı. 

Nursel Karahan, 2015 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak mesleğe başladı. Çeşitli ilçelerde kaymakamlık stajlarını tamamlayan Karahan, İçişleri Bakanlığı'nın 6 Mart 2017 tarihli görevlendirmesiyle Antalya'nın Gündoğmuş ilçesine atandı. İçişleri Bakanlığı tarafından 31 Mayıs 2017 tarih ve 2017/230 sayılı kararıyla da Gündoğmuş Kaymakamlığı'na asaleten ataması gerçekleştirildi.  

19 ilçeye sahip Antalya'nın en küçük 2 ilçesinden biri olan 7 bin 593 kişilik Gündoğmuş ilçesinde nüfusun yüzde 51'lik kısmını da kadınlar oluşturuyor. Gündoğmuş Kaymakamı olarak göreve başlayan Nursel Karahan, son yayımlanan kararnameyle de Ordu'nun Gürgüntepe ilçesine atandı. Karahan'ın önümüzdeki günlerde görevine başlaması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 14:56

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER