Giresun'da kabus gibi fırtına!

KARADENİZ'in hırçın dalgaları sanki şarkılardan, türkülerden çıktı gerçek oldu! Giresun'da meydana gelen fırtınada yüksekliği 6 metreyi bulan dev dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'nu da, önüne gelen herşeyi de adeta yıktı geçti. Otomobiller kibrit kutusu gibi devrildi, savruldu. Dalgalar o kadar güçlüydü ki, otobüsler, yük taşıyan kamyonlar bile dayanamadı.

Giresun'da kabus gibi fırtına!
GİRESUN - Giresun hem fırtınaya, hem de Karadeniz'in azgın, hırçın dalgalarına teslim oldu. Fırtınayla birlikte dev dalgalar oluştu, tıpkı tsunami gibi yükseldi, kıyıda patladı ve önüne aldığı herşeyi yıkıp geçti. 

6 metreyi bulan dev dalgalar, Sahil Yolu'nda önüne kattığı otomobilleri kibrit kutusu yuttu geçti. Yolda mahsur kalan tırlar, kamyonlar, otobüsler bile dalgaların gücüne dayanamadı. Dev dalgaların serpintileri saniyeler içinde heryeri sularla kapladı. Giresun-Trabzon ve Giresun-Ordu karayolu uzun bir süre araç trafiğine kapandı. Birkaç saatlik fırtına, Giresunlulara da kabul gibi bir gün yaşattı. 18 araç ağır hasar gördü, onlarca ev ve işyeri sular altında kaldı. Yollardaki demir korkuluklar, ağaçlar, taşlar, parkeler, banklar söküldü. Otomobiller adeta refüj demirleri asıldı kaldı. Giresun'daki fırtınanın tek teselli edici yanı, can kaybı veya yaralanmanın olmayışı oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 00:19

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER