Giresun şehidi Ordu'ya uğurlandı!

GİRESUN'da meydana gelen sel felaketinde bulunduğu aracın menfeze düşmesi sonucu şehit olan Tirebolu Jandarma Komutanlığı Asayiş Tim Komutan Yardımcısı Uzman Jandarma 7 Kademeli Çavuş Erdem Çıtır, sonr yolculuğu için memleketi Ordu'ya uğurlandı.

Giresun şehidi Ordu'ya uğurlandı!

Giresun şehidinin Türk bayrağına sarılı naaşı, hastane morgundan alınarak cenaze nakil aracı ile Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'na getirildi.

Burada düzenlene törene şehidin babası Namık, eşi Hamide, çocukları Semanur, Şeyda Ülkü, Alperen Miraç Çıtır ve diğer yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Valisi Enver Ünlü, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir ile diğer ilgililer ve askeri personel katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından, 44 yaşındaki şehidin öz geçmişi okundu, dua edildi, eşi, çocukları ve babası, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin naaşı, helikopterle toprağa verileceği Ordu'nun Çamaş ilçesine uğurlandı. Şehit asker, Ordu'da bugün düzenlenecek olan törenle toprağa verilecek.

Doğankent ilçesinde 22 Ağustos'ta meydana gelen sel dolayısıyla arama kurtarma faaliyetine katılmak için bölgeye hareket eden Çıtır ve 4 jandarma personelinin daha içerisinde bulunduğu araç, Tirebolu-Doğankent yolunun 12. kilometresinde menfezin çökmesi sonucu dereye düşmüştü. Çalışmalar sonucunda, dün Erdem Çıtır'ın, bir gün önce de yine aynı olayda şehit olan Uzman Çavuş Onur Kıran'ın naaşına ulaşılmıştı.

ÇANAKKALELİ ŞEHİT MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Yine aynı felakette şehit düşen Şehit Uzman Çavuş Onur Kıran'ın naaşı da Ordu'da düzenlenen törenle memleketi Çanakkale'ye uğurlandı. Şehit Onur Kıran için ilk tören Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'nda düzenlendi. Burada düzenlenen törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Giresun Valisi Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir ile diğer ilgililer ve askeri personel katıldı.

Şehidin naaşı, daha sonra Ordu-Giresun Havalimanı'na getirildi. Şehit Uzman Çavuş Onur Kıran’ın naaşı, Vali Tuncay Sonel, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Gazi Demir, Gülyalı Kaymakamı Burhanettin Yavaşi, bazı kurum müdürleri ile askeri personelin katıldığı törenin ardından askeri uçakla memleketi Çanakkale'ye uğurlandı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 16:35

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER