Genelkurmay'dan ilk açıklama!

TSK'dan Kayseri'de gerçekleştirilen terörist saldırıya ilişkin ilk açıklama geldi. Genelkurmay, saldırının sabah 08:45 sıralarında gerçekleştirilidiğini, Kayseri Komando Tugay Komutanlığı'ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca bombalı araç saldırısı düzenlendiğini ve 13 askerin şehit olduğunu, 48 askerin de yaralandığını duyurdu.

Genelkurmay'dan ilk açıklama!
ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kayseri'deki terörist saldırıyla ilgili ilk açıklamada acı tablo bildirildi. Menfur saldırıda sivil vatandaşların da yaralanmış olabileceği vurgulandı.

İşte o açıklama:

"17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08:45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 13 kahraman personelimiz şehit olmuş, 48 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ayrıca menfur saldırıda sivil vatandaşlarımızın da yaralanmış olabileceği değerlendirilmektedir.

Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 14:05

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER