Gara'da şehidinin cenazesi Samsun'a getirildi

KUZEY Irak'ın Türkiye sınırından yaklaşık 40 kilometre uzağında bulunan Gara Dağı'nda şehit edilen 13 devlet görevlisinden biri olan 38 yaşındaki şehit Muhammet Salih Kanca'nın cenazesi memleketi Samsun'a getirildi. Kanca'nın cenazesi resmi törenle Kıranköy Şehitliği'ne defnedilecek.

Gara'da şehidinin cenazesi Samsun'a getirildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlatılan Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde yer alan Gara Dağı'nda terör örgütü PKK tarafından alıkonularak şehit edilen Muhammet Salih Kanca'nın (38) cenazesi, memleketi Samsun'a getirildi.

Askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirilen şehidin naaşını, aile üyeleri ile Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Güven ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal'ın da aralarında bulunduğu askeri ve mülki erkan karşıladı.

Şehidin babasının da aynı uçakla kente geldiği, annesinin ise 2016 yılında hayatını kaybettiği öğrenildi. Kanca'nın cenazesi, İlkadım ilçesi Büyük Cami'de kılınacak cenaze namazının ardından Kıranköy Şehitliği'ne defnedilecek.

6 YILDIR HABER ALINAMIYORDU

Aslen Trabzon Sürmeneli olan ancak Samsun nüfusuna kayıtlı Muhammet Salih Kanca, Gara Dağı'nda şehit edilen 13 devlet görevlisinden biriydi. Kanca'dan 6 yıldır haber alınamadığı öğrenildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER