Fatsa meydanına kavuşuyor!

ORDU Büyükşehir Belediyesi, Fatsa'nın çehresini değiştirecek Cumhuriyet Meydanı Projesi için kamulaştırdığı binaların yıkımına başladı. Fatsa'daki dönüşüm için ilk kazma dün vuruldu.

Fatsa meydanına kavuşuyor!
 ORDU - Değişen ve gelişen Ordu'nun 19 ilçesinde kent meydanlarını hayata geçirmeye devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsalıların meydan özlemine de son verdi. Yaklaşık 6 bin metre karelik alan üzerine inşa edilecek proje kapsamında 130 araçlık kapalı otopark da bulunuyor.
 
Düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, eşi Sevgi Kurtulmuş, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, AK Parti Ordu Eski Milletvekilleri Eyüp Fatsa ve Ayhan Yılmaz, OBB Genel Sekreteri Bülent Civelek, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
BAŞKAN ANLAYAN: "ŞEHİRCİLİK ANLAMINDA PRESTİJ BİR PROJE OLACAK"
 
Törene katılan herkese teşekkür ederek açılış konuşmasını yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Başta Organize sanayi bölgesi olmak üzere her türlü istihdamı artıracak yatırımlar için milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Muhalefette olan meclis üyelerimizin ve siyasilerin de takdir ettiği Cumhuriyet Meydanı Projemiz, şehircilik anlamında prestij bir proje olacak” dedi.
 
BAŞKAN YILMAZ: "BU DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM PROJESİDİR"
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı konuşmada, Fatsa ilçesinde tarihi bir güne şahitlik ettiklerini söyledi. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ın üç dönemlik belediye başkanlığı sürecinde hayali olan ve bir türlü hayata geçirilemeyen bu projenin artık gerçeğe dönüştüğünü belirten Başkan Yılmaz, "Meydan projemiz, Hüseyin Başkanımızın üç dönemlik belediye başkanlığı süresince hep hayaliydi. Karadeniz Bölgemizin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden olacak meydan için 4 binaya Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırma bedeli olarak 15 milyon TL ödedik. Bu projemiz için 14 belediyenin bütçesinden daha yüksek bir bedel ödendi. Cumhuriyet Meydanımız, 20 milyon TL’lik proje maliyetiyle birlikte toplam 35 milyon TL’yi bulacak. Seçim döneminde verdiğimiz bu sözü hayata geçirelim dedik. Bir değişim ve dönüşüm projesi olan Cumhuriyet Meydanı Projemiz, onaylandıktan sonra çalışmalar devam edecek. İl Özel İdare döneminde Fatsamıza yılda 3 milyon TL’lik bütçe gelirken Büyükşehirle birlikte yapılacak toplam yatırım maliyeti 173 milyon TL. Yılın büyük bir bölümü yağmurlu geçen bölgemizde kış sezonu boyunca çalışma yürüttük. Çevreye rahatsızlık veren görüntüler oluşmuş olabilir ancak yollar kazılmadan, çamur olmadan ve altyapı hazırlanmadan sıcak asfalt olmuyor. Fatsa Huzurevi Projemizin 4 Nisan’da ihalesi var. Bölgemizin en büyük mezbahası 1 yıl sonra ilçemizde hizmete açılacak. Sizden aldığımız vekâlet ile verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Yaptığımız projelerin Fatsa ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
 
Törende AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşço ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da, 16 Nisan referandumuyla ilgili konuştu. Konuşmaların ardından, Fatsa Kent Meydanı'nda kamulaştırılan binaların sembolik yıkımıyla, ilk kazma da vurulmuş oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 12:53

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER