Ezan okunmayan cami!

ORDU'nun Altınordu İlçesi'ne bağlı Kumbaşı Mahallesi Cami'de görevli olan imam, anahtarı mahalle sakinlerine bıraktıktan sonra sırra kadem bastı. Mahallede imamsız namaz kılan, ezan sesi duymayan vatandaşların en önemli isteği, Kumbaşı Mahallesi Camii'ne imam görevlendirilmesi.

Ezan okunmayan cami!
ORDU - İlginç olay Altınordu'ya bağlı Kumbaşı Mahallesi'nde yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda görevli bulunduğu caminin anahtarını cemaate, yani mahalle sakinlerine bırakan Kumbaşı Mahallesi Camii imamı, daha sonra görev yerinin değiştirildiğini belirterek sırra kadem bastı.

Yaklaşık 1 haftadır imamsız namaz kılan, ezan sesi duymayan mahalle halkı ise isyanda. İstedikleri en önemli şey ise camilerine yeni bir imamın görevlendirilmesi. Vatandaşlar, "Geçtiğimiz Cuma günü Rize'ye kursun çıktı. Camiyi terk et ve gel dediler. Biz Cuma'dan itibaren namazımızı kendimiz kılıyoruz, ezan okunmuyor. Burada otobüsler de duruyor. Beş vakit cemaat var ama imam yok. Kimse ezan sesi duymuyor. Biz buraya imam görevlendirilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 02:10

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER