Erdoğan'dan Karadenizlilere uyarı

ÖZELLİKLE Karadeniz Bölgesi'nde sık sık meydana gelen heyelanlar karşısında memleketi Rize'de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılaşma konusunda vatandaşları yerel mimari noktasında uyardı. Erdoğan, "Öyle dört tane kazık üzerine dik binayı, ondan sonra da gelsin, sel alsın götürsün. Ondan sonra da devlet suçlu. Devlet niye suçlu olsun, suçlu sensin" diye konuştu.

Erdoğan'dan Karadenizlilere uyarı
ORDU - Memleketi Rize'de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize İl Başkanlığı 92. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Özellikle Karadeniz Bölgesi'ndeki yapılaşmaya dikkatleri çeken Erdoğan, bölgenin tabi ve beşeri zenginliklerinin korunması gerektiğini tavsiye etti, "Yapılaşma konusunda bu sancıyı uzun süredir ziyadesiyle yaşıyoruz" dedi.

Özellikle yapılaşma noktasında yerel mimariye önem verilmesi gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu anlatmamız lazım, bu lafla olmaz" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Eseri göstereceksin. Şimdi biz bunu gösteriyoruz, bunu ispat ediyoruz. İnanıyorum ki, bunlar görüldükçe, benim vatandaşım da 'Benim de niye böyle bir evim olmasın' diyecektir, buna göre yapacaktır. Öyle dört tane kazık üzerine dik binayı, ondan sonra da gelsin, sel alsın götürsün onu. Olmaz. Ondan sonra da devlet suçlu. Devlet niye suçlu olsun, suçlu sensin. İşi sen sağlam yapacaksın."

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER