Enginyurt'tan 'koruma' açıklaması

CANLI yayında DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile Gazeteci Latif Şimşek arasında başlayan gerginlik sırasında Şimşek'in darp eden kişinin Enginyurt'un koruması olduğu yönünde çıkan haberleri Enginyurt yalanladı, "Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı" dedi. İşte ayrıntılar...

Enginyurt'tan 'koruma' açıklaması

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile Gazeteci Latif Şimşek arasında televizyon canlı yayınında başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sırasında Şimşek stüdyo dışından gelen bir şahıs tarafından darp edildi. 

Şimşek'i darp eden şahsın Cemal Enginyurt'un koruması olduğu yönünde haberler basına yansıdı. Enginyurt ise bu haberlere Twitter hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi, "Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı" dedi.

İşte o açıklama:

"Cemal Enginyurt'un koruması Latif Şimşek'i darp etti diyen iftiracılar. Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı. Beni koruyan halkımdır. Kavgaya karışan kişi, danışmanımı ziyarete gelen İstanbul'da yaşayan bir arkadaştır. Yalan ve iftira mesleğiniz oldu. Bu nasıl bir kin?"

"AKP döneminde dövülen gazeteciler, Orhan Uğurlu, Levent Gültekin, Yavuz Selim Demirağ, Afşin Hatipoğlu, İdris Özyol, İsrafil Kumbasar, öldürülen gazeteci Güngör Aslan, eski milletvekili Selçuk Özdağ, bunlara ses etmeyen iktidar medyası, lince çıkmış."  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER