Enginyurt, kaymakam için "Adamın dibidir" dedi

KORGAN Kaymakamı Miraç Akbulut'un görevinden uzaklaştırılması ve hakkında soruşturma başlatılmasına tepkiler büyüyor. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'den sonra Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da, Kaymakam Akbulut'a sahip çıktı, "Adamın dibidir" dedi.

Enginyurt, kaymakam için "Adamın dibidir" dedi

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut'un görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi. 

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Enginyurt, Ordu Valisi Tuncay Sonel'in "Görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu" nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı açıklamasının aksine "Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut uygunsuz davranışlar sebebiyle görevden alınmamıştır. Cumhuriyet evladı olması, muhteşem bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleştirmesi ve CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel ve benim o törenlerde bulunmam sebebiyle görevden alınmıştır" ifadelerini kullandı. 

Enginyurt açıklamasında son olarak Kaymakam Akbulut için de "Adamın dibidir" dedi. 

Vali Tuncay Sonel, yazılı olarak yaptığı açıklamasında "Ordu'nun Korgan ilçesi Kaymakamı görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır" açıklaması yapmıştı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER