Emanet şehit ailesine teslim edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır ötesi düzenlenen operasyonda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya'nın ailesine 'Şehadet Belgesi' verildi.

Emanet şehit ailesine teslim edildi
Geçtiğimiz 16 Kasım'da TSK'nın sınır ötesi operasyonları sırasında Kuzey Irak'ın Avaşin-Basyan bölgesindeki operasyonlar sırasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından pusuya düşürülerek çıkan çatışmada şehit edilen Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya'nın ailesine devlet 'Şehadet Belgesi' takdim etti.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gönderilen Şehadet Belgesi, Ordu Valisi Seddar Yavuz beraberinde Ordu İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Ordu İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ve Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan ile birlikte şehit askerin annesi Nurcan ve babası Birol Kabakkaya'ya başsağlığı diledikten sonra Vali Yavuz tarafından takdim edildi. Vali Yaviz şehit ailesine, "Biz her zaman ailemizin emrindeyiz. Her daim yanındayız. Bir kardeşimizi rahmeti rahmana uğurladık ama Birol abimizin ve Nurcan ablamızın 80 milyon evladı oldu. Bunu böyle bilmelerini özellikle arzu ederim. Bundan sonra da her daim, her fırsatta birlikte olmaya özen göstereceğiz. Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER