Doğaya 1,5 tonluk yem takviyesi!

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun öncülüğündeki doğa severler, oldukça ağır geçen kış koşullarında yaban hayvanlarını unutmadı, doğaya 1,5 ton yem bıraktı.

Doğaya 1,5 tonluk yem takviyesi!
ORDU - Ulubey İlçesi'ne bağlı Sayacabaşı Mevkii'ndeki Kurşunçal Ormanı'nda gerçekleştirilen yem bırakma programına Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun yanı sıra Ulubey Kaymakamı Emrullah Temizkan, Milli Parklar Samsun 11.Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Milli Parklar Ordu Şube Müdürü İshak Yılmaz, Orman İşletme Müdürü Sedat Kaygısızcan ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü çalışanları katıldı. 

"1,5 TON YEM DOĞAYA BIRAKILDI"

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, doğaya 1,5 ton yem bıraktıklarını belirterek, "Yoğun kar yağışı bölgemizde özellikle rakımı 500 metrenin üzerindeki tepelerde çok fazla kar yığıntılarına yol açtı. Bu nedenle buralarda yaşayan ve yoğun kar yağışı dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlarımız için yemleme çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Biz doğaya yem bırakma programını, doğada aç kalan hayvanlara karşı insanların dikkatini çekmek için yaptık" diye konuştu.

“HAYVANLARIN HAYATI KURTULABİLİR"

Vali Balkanlıoğlu, "Eline tüfeği alan dağlara çıkıyor. Buradaki hayvanları öldürülebilir canlılar olarak görüyorlar. Bu hayvanların da en az bizim kadar bu Dünya'da yaşamaya hakları var. Dolayısıyla bu canlılara yiyecek gözüyle bakmak yerine, onlara yardım edilmesi gerektiği konusunda dikkat çekmek istedik. Herkes bizim yaptığımız gibi yemleme çalışması yapabilir. Ormanda herhangi bir yere girip birkaç balya saman, birkaç çuval yem atılabilirse binlerce hayvanın hayatı kurtulabilir" dedi. 

"BAHARA KADAR 30 TON YEM BIRAKILACAK"

Etkinliğe katkı sunanlara da teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu, bugüne kadar toplam 3 ton yemin doğaya bırakıldığını belirterek, kış döneminde bahara kadar 30 ton yemin daha doğaya bırakılacağını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 01:11

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER