Direndi, direndi, direndi ve...

AMASYA'da onbinler Şehit Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamak için toplanmıştı. Türk Bayrağı'na sarılı tabutun her iki yanında şehidin meslektaşları nöbet tutuyordu. Birden olanlar oldu ve saatlerce ayakta kalan polis memuru, aniden sırtüstü yere devrildi.

Direndi, direndi, direndi ve...
AMASYA - AMASYA'da onbinler Şehit Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamak için toplanmıştı. Cenazeye İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz de gelecekti. Direndi, direndi, direndi. Ara sıra gözleri kendiliğinden kapanıp kapanıp açıldı. Bakan Ala ve Yılmaz geldi. Şehidin yakınlarına taziyelerini iletti ve öğle namazını kılmak için camiye doğru hareketlendi. İşte bu sırada Türk Bayrağı'na sarılı tabutun her iki yanında şehidin meslektaşları nöbet tutuyordu. Hem üzüntü ve keder, hem yorgunluk, hem koşuşturmaca hepsi bir arada olunca bünyesi daha fazla dayanmayan polis memuru, aniden sırtüstü yere yığıldı.

"DÜŞTÜ, AYAĞA KALKTI NÖBETE DEVAM ETMEK İSTEDİ"

Fenalaşan polis memurunun imdadına ilk olarak meslektaşları yetişti. Yerden kaldırdı, kendine getirmeye çalıştı. Kısa bir süreliğine kendinden geçen polis memuru, gözlerini açtı ve meslektaşlarının desteğiyle yeniden ayağa kalktı. Bu sırada bir anlık hamleyle üstünü başını düzeltmeye çalışarak tekrar nöbet yerine gitmek istedi, ancak meslektaşları sağlık ekiplerine çağırarak genç polisi istirahate aldı.

Genç Polis memurunun bu davranışı, herkesin yüreğini birkez daha dağladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 22:10

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER