Dikkat etkili sağanak yağış geliyor!

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, özellikle Giresun ve Ordu başta olmak üzere Doğu Karadeniz kıyıları için gökgürültülü ve etkiyi sağanak yağış nedeniyle uyarılarda bulundu. Etkili yağış nedeniyle vatandaşları ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve çatı uçması, toprak kayması ve ulaşımda aksamalara karşı uyardı.

Dikkat etkili sağanak yağış geliyor!

Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya, Zonguldak, Düzce, Çankırı, Eskişehir, Giresun ve Ordu çevrelerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor. Ordu'da yağışlar özellikle Perşembe ve hafta sonu etkisini gösterecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, yarın ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya, Zonguldak, Düzce, Çankırı, Eskişehir, Giresun ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER