Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AKM çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt genelinde özellikle sanat camiasında büyük bir beğeni toplayan Taksim AKM ile ilgili bazı itirazların olduğunu dile getirerek, "Nereye müracaat ederseniz edin, biliniz ki inşallah 2019, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin, o dev opera binasının bittiği yıl olacaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AKM çıkışı
ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca düzenlenen "Şehircilik Şurası Genel Kurulu"na katıldı. 

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, söze İstanbul'da yapılması planlanan yeni Atatürk Kültür Merkezi Projesi'ni gündeme getirdi ve itirazlar olduğunu gerekçe göstererek, "Yol, baraj, köprü, metro yaparsınız karşınızda hep bu çeteyi bulursunuz. İstanbul'da AKM'nin projesini takdim edersiniz, ertesi gün Mimar Mühendisler Odası hemen bununla ilgili de müracaatta bulunur. Ne yaptınız siz bugüne kadar? Onu söyleyin. Nereye müracaat ederseniz edin, biliniz ki inşallah 2019, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin, o dev opera binasının bittiği yıl olacaktır." ifadelerini kullandı.
"BÖYLE YAPA YAPA 10 YILIMIZI YEDİNİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "İstediğiniz kadar çırpının, istediğiniz kadar yatın, ne yaparsanız yapın. Böyle yapa yapa 10 yılımızı yediniz. Artık daha size tahammül yok. Bedeli neyse biz bunu yapacağız. Sırça köşklerinden bize ahkam kesenlerin asıl derdi, büyükşehirlerin, özellikle de kurtarılmış bölge olarak gördükleri belli muhitlerin sadece kendilerine ait olmaktan çıkmasıdır. Lafa gelince halkçılığı kimseye bırakmayanlar, milletle aynı yollarda yürümeyi, aynı mekanlarda oturmayı, aynı meydanları paylaşmayı içlerine sindiremiyorlar. Bakınız şu gördüğünüz binadan başka bir opera binası yoktur. Bu da yarı opera binasıdır. Acaba niye yapılmadı, niye yapmadınız? İşte biz burayı yaptık. Külliyeyi yaptık, ona saldırdılar. Yok 'kaçak' dediler, yok şu, yok bu dediler. Danıştayına varıncaya kadar hepsi kararlarını verdi. 'Oraya gitmeyeceğiz' dediler, ondan sonra geldiler. Niye geldiniz? Hoşgeldiniz." 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER