Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun'a geliyor

GİRESUN'da yaşanan büyük sel felaketinin izleri silinmeye çalışılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Ağustos Pazartesi günü Giresun'a gelecek. Erdoğan'ın hem afet bölgesini gezmesi, hem afetzedeleri dinlemesi hem de bölgeyi ilgilendiren müjdeler vermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun'a geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazı sonrası Üsküdar'daki Nato Taksi Durağı'na gidip vatandaşlarla sohbet etti, çay içti, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

"Cumanız mübarek olsun. Sizlerden istirhamımız kurallara uyarsak çok çok hayırlı olacaktır. Lütfen uyarılara dikkat edersek çok çok isabetli, hayırlı olacaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zira gerek bu vefatlar, gerekse hastanelerdeki bu yatan kardeşlerimiz bunlar bizler için, ülkemiz için, milletimiz için birer uyarı. Bu uyarılara bizler de Müslümanlar olarak tedbirlerimizi ona göre almamız lazım. Dünyada da bu konuda en hassas bizim olmamız lazım" dedi.

Ülke ve millet olarak her geçen gün daha iyiye gittiğimizi vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sağda solda konuşulanlara hiç kulak asmayın. Ülkemiz askerî alanda olsun, ekonomik, eğitim, ulaşım, enerjide olsun görüyorsunuz müjdeleri alıyorsunuz. Ve bunların devamı aynen gelecek, geliyor diyebilirim. Her geçen gün geçmişe göre daha iyi bir konumdayız. Sizlerden dua bekliyoruz. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah" ifadelerini kullandı.

"PAZARTESİ GÜNÜ GİRESUN'DA OLACAĞIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, sel ve heyelandan etkilenen vatandaşlarla telefonda görüştü. 

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Görüldüğü gibi bakanlarımız, milletvekillerimiz hepsi Giresun'da ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar, göstermeye de devam edecekler, devam edeceğiz çünkü biz sizler için varız" dedi.

Giresun'un büyük bir felaket yaşadığını belirten Erdoğan, "Rabb'im yar, yardımcıları olsun. Nasip olursa inşallah Pazartesi günü ben de Giresun'da olacağım. Oraya gelip şu son durumları yerinde, birlikte bir etüt edelim diyorum. Şu an itibariyle verilen destekler bir yana vereceğimiz destekleri yine sizlerle paylaşacağız. İnşallah en az hasarla sürece atlatmış olacağız."

"Görüldüğü gibi bakanlarımız, milletvekillerimiz hepsi Giresun'da ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar ve göstermeye de devam edecekler, devam edeceğiz çünkü biz sizler için varız, inanıyorum ki sizler de zaten bizlere hep beraber oldunuz."

Erdoğan, toprak altında kalmış araçlardan şu an itibarıyla yaklaşık 160'ının bedelini ödediklerine işaret ederek şunları kaydetti:

"Bundan sonraki süreçte de bunlar ödenmeye devam edilecek. Bütün mesele en az hasarla vatandaşlarımızın bu sıkıntılarını gidermek. Bir taraftan tabii TOKİ elinden gelen büyük bir gayretle, süratle yıkılan evleri vesaire bunların yerine yeni yapılacak evlerle, konutlarla sıkıntıları inşallah sıkıntıyı gidermiş olacağız. Şunu bilmenizi istiyorum bu devlet hiçbir zaman milletini yalnız bırakmaz, vatandaşlarını yalnız bırakmaz. Biz nasıl bütün depremlerde vatandaşlarımızın yanında olduysak, süratle onların dertlerine derman olduysak aynı şekilde Giresun'da da bütün ilçelerimizde, köylerimizde Giresunlu hemşehrilerimiz, kardeşlerimizle beraber olacağız. Bundan hiç endişeniz olmasın. Pazartesi inşallah ben de Giresun'dayım. Yerinde tespit ederek adımlarımızı inşallah atmış olacağız."

Ericek köyü sakinleri Erdoğan'a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER