CHP'li Torun'dan 'Aybastı' açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Aybastı'nın Sağlık Mahallesi'nde yaşanan ve onlarca evin toprak altında kalmasına neden olan heyelan ile ilgili konunun yakından takipçisi olacaklarını belirterek, "Elimizden geleni yapmaya hazırız" diye konuştu.

CHP'li Torun'dan 'Aybastı' açıklaması

23 Haziran İstanbul Seçimleri için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından İstanbul Koordinatörü olarak görevlendirilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Aybastı'da yaşanan doğal afet ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Heyelandan zarar gören tüm Aybastılılara geçmiş olsun dileklerini ileten CHP'li Torun, "Zarar gören mahalleli vatandaşlarımız ve haneleri için elimizden geleni yapmaya hazırız" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Torun, "Aybastı'da gerçekleşen heyelan öncesi yakın geçmişte bu konuyla ilgili yetkililerle gerekli görüşme ve uyarıları yapmıştık. Riskli olan bu yapılarla ilgili ivedilikle harekete geçilmesini ve tedbirler alınmasını dile getirmiştik. Yine sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 01:10

eko

YORUM EKLE